1 września 2016

Witajcie uczniowie

Witam serdecznie wszystkich uczniów, którzy dzisiaj, pierwszego września rozpoczęli nowy rok szkolny. Prawdą jest, że większość nadal wolałaby odpoczywać w domu bądź spędzać czas z przyjaciółmi, jednak czas naszej zabawy dobiegł końca. Co za tym idzie.. poranne wstawanie, lekcje trwające czterdzieści pięć minut i nauka.. Brak czasu dla siebie, brak chęci do życia. Szkoła jest właśnie dla nas, uczniów najczarniejszym scenariuszem.
Ale nie możemy myśleć aż w tak negatywny sposób. Szkoła to także miejsce spotkań z przyjaciółmi, kiedy mile możemy spędzić z nimi choćby parę przerw. To różnego typu wyjazdy, przedstawienia oraz dni wolne od nauki.
Dam Wam parę rad na ten rok szkolny :

 1. Jeżeli będziecie robić wszystko na czas i zgodnie z planem - znajdziecie czas dla siebie, na przyjemności. Dlatego postarajcie się nie przeciągać czasu na zrobienie swoich obowiązków.
 2. Nie odkładajcie niczego na później. Później wasza nauka będzie się nawarstwiać i powstaną zaległości z których trudno wyjść z twarzą. 
 3. Uczcie się codziennie i systematycznie a gwarantuję wam, że nie będziecie musieli siedzieć całych nocy nad książkami. 
 4. Jeżeli macie tydzień do sprawdzianu to każdego dnia powtarzajcie sobie coś z danego działu. Nauka dzień przed klasówką nie jest najlepszym pomysłem. 
 5. Co najważniejsze - wysypiajcie się i jedzcie pożywne śniadania abyście mogli myśleć. 
Mając dobre nastawienie do szkoły i nauki - będzie ona dla was łatwiejsza - i przyjemniejsza.


2 komentarze:

 1. Przydałoby sie w tym roku zastosować do Twoich rad, zazwyczaj zostawiam wszystko na później a potem biegam, że nie zdążę :D
  blogerkaphoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak nienawidzę szkoły. Ale Twoje rady mi się podobają :) Pozdrawiam !!

  OdpowiedzUsuń